About

Beer with Travel

Beer With Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Cestování a především sami sebe neberou tihle dva kluci v kšiltovkách zrovna dvakrát vážně. Ostatně to také všechno začalo kdysi dávno u piva. Tehdy padlo rozhodnutí, že nemá smysl jen sedět v hospodě a snít o dálných krajích. Lepší je zvednout zadek a vyrazit na pivo do světa. A jak si řekli, tak se i stalo. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa - Transsibiřskou magistrálu. Projeli přes padesát zemí a o zážitcích z cest píšou blog a dělají cestovatelský stand-up.

Nejsou to nerdové běhající po městě s průvodcem Lonely Planet a odškrtávající si postupně navštívená místa ze seznamu padesáti nejdůležitějších památek. Nemá smysl se z prošvihnuté památky nějak stresovat - nejspíš je zdržel jiný silný zážitek nebo dobře vychlazená dvanáctka. A jestli dané místo opravdu stojí za to, tak tu přece nejsou naposledy. Ostatně, i od toho je tu Beer With Travel. Cestovatelský deník, díky kterému si po návratu vzpomenou i na zážitky, které už se třeba lehce rozpustily v posledním půllitru cizokrajného piva.

V současné době dokončují kluci z Beer With Travel knihu o své cestě po Transsibiřské magistrále, připravují výstavu pořízených fotografií a na březen plánují další cestu do Kazachstánu a Uzbekistánu.

SLEDUJTE NÁS