FILM

Benefiční road trip, během kterého musí čtyři kamarádi a jedna rezavá Felicie zdolat desítky piv a tisíce kilometrů napříč východní Evropou. To všechno na podporu malé Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Pivní cestovatelé mají jasný cíl: za každou značku piva, kterou cestou ochutnají, přispějí na Lenčiny nákladné terapie.

Projeli vražedným městem na Ukrajině, pocítili účinek moldavského vína i policejních složek, vyrazili do českých vesnic v Rumunsku.

Ochutnali také magické kouzlo hraničních přechodů, které jsou jako bonboniéra. Nikdy nevíš, na jakého celníka narazíš. Ukrajinští se s cigaretou v ruce a zlatými zuby v puse smáli rezavému autu, moldavští se šibalsky ptali, jaké pašují zbraně, a srbští s kamenným výrazem udělali každému detailní prohlídku špinavého prádla i tělesných dutin.

Snímek obsahuje krom piva a trochy trapného humoru i nabušený soundtrack. Titulní píseň „Lenka“ složil a nazpíval písničkář Pokáč a zazní i skladby od umělců, jako jsou Ben Cristovao, Kapitán Demo, ANNA K., Klára Vytisková, Lake Malawi, The Atavists, MYDY, Light & Love, Paulie Garand & Kenny Rough, No Distance Paradise, Mc Gey, James Cole, Orion, John Wolfhooker a spousty dalších.

Expedice Lenka. Pivní road movie, jakou jste ještě neviděli.

NÁMĚT & SCÉNÁŘ: Beer with Travel

REŽIE: Beer with Travel & Tomáš Lyga

STŘIH: Tomáš Lyga /One Man Show/

VYPRAVĚČ: Martin Pisařík

SPECIÁLNÍ HOST: Alexander Hemala

TITULNÍ SONG: Pokáč

Expedice Lenka HD Trailer

Pokáč - Lenka (titulní song road movie EXPEDICE LENKA)

Máme za sebou vyprodanou premiéru a v současnosti připravujeme a plánujeme promítání filmu jak v klasických tak i letních kinech po celé české republice. Po projekci bude vždy následovat náš cestovatelský stand-up. Termíny a místa najdete TADY

#expediceLenka

A kdo tedy Lenka je? Nejlepší bude, když se představí sama.

Jmenuju se Lenka, je mi devět a věřte nevěřte, při porodu jsem dostala deset bodů z deseti. Zdravá jak řípa, vše podle plánu, radost kolem až na kost!

Později se to ale nějak zvrtlo a po mých druhých narozeninách jsem se začala stahovat do jiného světa. Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, je taková nesmyslně naplánovaná a má příliš mnoho očekávání. Neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod. Je to tak těžký pochopit?

Doktoři mě tehdy zařadili do šuplíku s nápisem: Autismus 2. stupně s mentální retardací. Postupem času jsem po mnohahodinových šílených záchvatech přistoupila na kompromis. Jsem ochotná se zapojit do světa svých rodičů za podmínky, že se oni zapojí do toho mého. Je to fair?

Když chtějí, abych vstávala, snídala a byla hodná ve škole, musejí mi u toho zpívat. Když mám špatnou náladu, musejí recitovat. Vlastně musejí zpívat a recitovat pořád, tak se to snad aspoň konečně naučí.

Když to shrnu, někdo se mi musí prostě věnovat 24 hodin denně, jinak přestávám dodržovat naši dohodu. V posledních pěti letech mám téměř každodenně terapie, které jsou základní podmínkou propojení našich světů. Více informací si můžete přečíst na mém webu https://www.lenkavrisidivu.cz

#expediceLenka

Vlakem? Ne, autem!

Rozbili jsme prasátko, sečetli úspory a vyrazili koupit auto. Vzhledem k tomu, že jsme toho moc neušetřili, peníze nám vyšly s odřenýma ušima na starou a trochu prorezlou felicii. Ale co, aspoň bude sranda.

Kam nás cesta zavedla?

Ujeli jsme tou naší modrou rezavou károu tisíce kilometrů přes sedm států východní Evropy a cestou potkali nespočet zajímavých lidí a ochutnali spoustu piv. Trasa vedla přes Slovensko, Ukrajinu, Moldávii, Podněstří, Rumunsku, Srbsko a Chorvatsko. Navštívili jsme i rodnou vesnici Lenčiny maminky v srbském Karavukovo.

#expediceLenka

Jak vlastně pomáháme?200 Kč pro Lenku za každé pivo!

Za každý druh (značku) piva, který jsme ca cestě ochutnali, věnujeme 200 Kč pro Lenku. Kdo nás už trochu zná, tak ví, že jich rozhodně nebude málo a nakonec těch druhů piv bylo 64.

Pojďte do toho s námi!

Pokud vás příběh Lenky zaujal, pojďte do toho s námi! Počítá se každá koruna a dobrý pocit je k nezaplacení.


Děkujeme moc všem, kteří již přispěli na Lenčin transsparentní účet a společně se nám podařilo vybrat 323 229 Kč (31.1.2023).

Transparentní účet: 2401716324/2010

Do zprávy pro příjemce nebo jako variabilní symbol uveďte Lenka2020.

Lenka v říši divů Z.S. - lenkavrisidivu.cz


#expediceLenka

Partneři