Jerevan

Jerevan
Metro v Jerevanu, hlavním městě Arménie, je relativně novým a moderním podzemním systémem, který byl otevřen v roce 1981. Jerevanské metro má celkovou délku 13,4 km s 10 stanicemi na jedné lince.

Jerevanské metro je velmi čisté a dobře udržované, s moderními technologiemi a designem. Stanice jsou velmi prostorné a dobře osvětlené, s množstvím sedadel a informačních panelů. Vlaky jsou klimatizované, což je v letním horku v Arménii velmi příjemné.

Každá stanice metra v Jerevanu má svůj unikátní vzhled a charakteristické prvky, které odrážejí arménskou kulturu a historii. Některé stanice jsou zdobené uměleckými díly, freskami a sochami, což dává metru v Jerevanu skutečně unikátní atmosféru.

Ve stanici metra "Republic Square" v Jerevanu jsou vlajky států, které uznaly arménskou genocidu. Na nástěnné malbě v této stanici jsou vyobrazeny vlajky více než 30 zemí včetně Francie, Německa, Itálie, Polska, Španělska, Ruska a USA. Tento výrazný symbolik je věnován památce na více než milionu Arménů, kteří zemřeli v důsledku genocidy v Osmanské říši v roce 1915.

Tato stanice je také jednou z největších a nejrušnějších stanic metra v Jerevanu a slouží jako centrální nádraží pro cestující, kteří se chtějí dostat do různých částí města.

Written by

Eshop

beer with travel eshop

About

astrif fifth

Dva kamarádi od dětství. Máme rádi vlaky a pivo. Sem tam někam jedeme a pak o tom vyprávíme a píšeme.

Follow

Categories