Máme knihu o Transsibiřské magistrále

Máme knihu o Transsibiřské magistrále
Splnili jsme si velký sen a vypravili se na nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu a následně jsme o našem vlakovém road tripu napříč Ruskem napsali knížku a vydali ji pod hlavičkou vlastního nakladatelství BWT books.

Beer with Travel - Transsibiřská magistrála 

Když se řekne Rusko, neznamená to pro našince obvykle bohatou kulturní historii, ale spíše nepříjemnou kapitolu dějin, kontroverzní mezinárodní politiku, KHL a vodku. Dva kluci z Prahy jsou přesvědčení o tom, že podobné generalizace jsou celkem k ničemu, a tak nahodili batohy na záda, dopili poslední české pivo a vyrazili se s Ruskem a Rusy seznámit osobně a hezky zblízka. 

Milujeme vlaky i metro, a právě kvůli podzemce v Petrohradu a Moskvě a ikonickému vlaku přes Sibiř jsme se do Ruska chtěli odjakživa vydat. O tom, jak vypadá zápas KHL v praxi, kde byl nejhorší boršč a že Rudé náměstí je celkem nuda, se dočtete také. Nicméně hlavní je pro nás ta vůně dálek na palubě několikasetmetrového ocelového hada, který jede mnoho hodin bez zastávky. Za okny se míhá divoká krajina a místní děda se s vámi dělí o vodku, oběd i o svůj životní příběh. 

Jsou to tři roky, co jsme seděli v jídelním voze a pili pivo. Někdy mezi osmým a desátým jsme si řekli, že naše další cesta bude Transsibiřská magistrála. V tu chvíli to bylo na pomezí snu, humoru a pivního fantazírování. Touha projet nejdelší a nejlegendárnější vlakovou trať na světě nás ale neopustila a přesně za rok už jsme vyrazili. Během cesty po Rusku jsme si dělali srandu z toho, že o tom našem pivním rajzování budeme dělat přednášky a napíšeme o tom knížku. Po návratu jsme rozjeli vlastní cestovatelský stand-up a také sepisování zážitků. Teď je to přesně dva roky, co jsme na textu začali pracovat a dneska držíme v ruce svoji první knížku. Jsme rádi a vděční, že si můžeme plnit sny.

Více informací včetně krátké ukázky najdete na webu BWT books

Knihu Transsibiřská magistrála, jako i naše trička a čepice si můžete objednat přes BWT shop

Křest proběhl v našem domovském Rock Café a kmotrem byl náš Ladislav Zibura, jež je náš velký oblíbenec a jeho knihy přečteme vždy jedním dechem. 

 

Written by

Eshop

beer with travel eshop

About

astrif fifth

Dva kamarádi od dětství. Máme rádi vlaky a pivo. Sem tam někam jedeme a pak o tom vyprávíme a píšeme.

Follow

Categories